Tel: +420 774 016 916

Řešíme

ENERGIE

za vás

Co je solární ostrovní systém?

Solární ostrovní systém, také známý jako izolovaný fotovoltaický systém, využívá sluneční energii k výrobě elektřiny pro lokální spotřebu, aniž by byl připojen k veřejné síti elektřiny. Veškerá elektřina je vyráběna i spotřebována na místě. Solární ostrovní systém je typickým řešení pro oblasti, kde není elektrická síť – chaty, horské chalupy, mobilní objekty uprostřed luk apod.  

Ostrovní systém se skládá z fotovoltaických panelů, řídící elektroniky, střídače a akumulátoru. Akumulátor je u ostrovního systému „must-have“. Slouží k ukládání elektrické energie, která je vyrobena během slunečného počasí, a poskytuje energii v době, kdy slunce nesvítí – tedy večer nebo v oblačných dnech.

Toužíte po bydlení daleko od civilizace? Ostrovní systém vám ušetří peníze

Ostrovní systémy umožňují nezávislou výrobu elektřiny i v oblastech, kde nemáme přístup k rozvodné síti. Pokud si plánujete postavit roztomilý tiny house uprostřed malebné krajiny daleko od civilizace, zavedení elektřiny by pro vás pravděpodobně představovalo Achillovu patu celého projektu a stálo by nemalé peníze. Ostrovní systém je řešení.

V ENERGAMO vám pomůžeme nastartovat vaši cestu k soběstačné budoucnosti. Kontaktujte nás.

;