Tel: +420 774 016 916
Energie pro

FIRMY

a organizace

Kogenerační jednotky

Optimální využití primárních zdrojů energie převážně v podobě zemního plynu v rámcikogenerační výroby, tj. současné výroby tepla a elektrické energie na plynových motorech.

Kogenerační jednotka je zařízení pro kombinovanou výrobu elektrické energie a tepla. Vstupním palivem je zemní plyn, popř. bioplyn nebo degazační plyn. 

Výhodou kogenerační jednotky je využití odpadního tepla z výroby elektrické energie pro vytápění a ohřev vody nebo ve výrobních procesech průmyslových podniků. Kombinovanou výrobou dochází k maximálnímu využití energie paliva čimž vzniká významná úspora. Jedná se tak o efektivní, ekonomický a zároveň ekologický způsob produkce elektřiny a tepla. 

 

Technologie a zařazení kogenerační jednotky do potřeb jsou různorodé, našim klientům připravíme individuální návrh na míru.

Schéma KGJ

Mám zájem o konzultaci s našimi odborníky a bezplatnou kalkulaci:

Nabízíme správu již existujících kogeneračních jednotek anebo ve spolupráci s našimi subdodavateli zajišťujeme realizaci výstavby nových kogeneračních jednotek vč. projektové dokumentace a vyřízení všech povolení, a to na základě potřeb klienta a následně nabízíme i jejich správu.

 

Dotační poradenství: Kogenerační jednotky patří k podporovaným zdrojům energie formou zelených bonusů v KVET.

Zákaznická linka pro požadavky na produkty a služby

pondělí – pátek 8:00 – 17:00

;