Tel: +420 774 016 916

Řešíme

ENERGIE

za vás

Fotovoltaické panely nad parkovišti = budoucnost pro Evropu?

Fotovoltaické elektrárny rostou jako houby po dešti. Kromě toho, že si s nimi snižují náklady na běžný provoz majitelé rodinných domů, je nyní mnohem dostupnější i fotovoltaika pro SVJ a stále více aktuální jsou při současných cenách energií i fotovoltaické systémy pro firmy. Fotovoltaiky ale zdobí i střechy veřejných budov, vyrůstají nad zemědělskými plochami a dalšími místy. „Hitem“ poslední doby v mnoha evropských zemích jsou fotovoltaické panely nad parkovišti.

Ve Francii budou velká parkoviště krytá fotovoltaickými panely, a to povinně

Francouzský senát nedávno schválil legislativu, podle které musí být všechna nová i stávající parkoviště s 80 a více místy kryta fotovoltaickými panely. „Solární parkoviště“ jsou oblíbená i ve zbytku Evropy.

Fotovoltaické panely nad parkovišti jsou skvělým způsobem, jak si pomoci ke snížení nákladů ve firmách. Stále více společností vyhledává nejrůznější alternativy k energii z neobnovitelných zdrojů, aby se jim podařilo vrátit provozní náklady na snesitelnou úroveň. Výhodou fotovoltaických panelů nad parkovišti je to, že nezabírají zbytečně místo navíc. A kromě toho chrání vozy před nepřízní počasí a přímým sluncem.

Vyřešily by fotovoltaické panely nad parkovišti problém s nedostatečnou infrastrukturou nabíjecích stanic?

Když je řeč o vozech, dostáváme se k další aktuální otázce, a to nabíjení elektromobilů fotovoltaikou. Pokud by byla parkoviště krytá fotovoltaickými panely, logicky by se energií ze slunce mohla nabíjet auta parkující pod panely. Ideální záležitost jak pro supermarkety, tak pro kancelářské budovy, kde zaměstnanci parkují i několik hodin. Jak jsme vás už informovali, 14. února Evropský parlament definitivně schválil dohodu se členskými státy EU o nové legislativě, podle které by se od roku 2035 měly v EU přestat vyrábět vozy se spalovacími motory. Odpůrci legislativy kritizují zejména nedostatečnou infrastrukturu nabíjecích stanic. Fotovoltaické panely nad parkovišti by byly zajímavým řešením, co říkáte?

Fotovoltaické panely nad parkovišti nejsou v našich končinách příliš časté, my v nich ale vidíme budoucnost. Zejména u energeticky náročných zařízení by fotovoltaické systémy na parkovištích pomohly výrazně snížit náklady na každodenní provoz. Přemýšlíte nad tím, že byste si ve své firmě chtěli snížit náklady na energie pomocí fotovoltaiky? Kontaktujte nás a vymyslíme řešení na míru.

;