Tel: +420 774 016 916

Řešíme

ENERGIE

za vás

Fotovoltaika na klíč krok za krokem

Fotovoltaika na klíč je hitem současné doby. Může za to zejména aktuální situace na trhu s energiemi. Potřeba snížit náklady domácnosti a touha po nezávislosti na dodavatelích elektřiny jsou silnými motivy, které vedou k uvažování o vlastní fotovoltaice na klíč i ty, které by to dříve ani nenapadlo.

Mnoho lidí ale stále odrazuje to, že cesta za vlastním zdrojem elektřiny působí složitě a kostrbatě. V Energamo s oblibou říkáme, že umíme fotovoltaiky na klíč do 3 měsíců. Pokud si do novoročních předsevzetí napíšete, že by se vám líbilo si zajistit energetickou soběstačnost, s námi si v březnu můžete odškrtnout „splněno“. Jak to ale děláme? Celý proces si projdeme krok po kroku a vaše fotovoltaika na klíč je hotová.

Vaši poptávku zpracujeme do 24 hodin

První krok je vždy na vás. Pokud vás zajímá, zda se na váš dům fotovoltaické panely hodí, kolik vás to bude zhruba stát a kolik ve skutečnosti ušetříte, není nic jednoduššího než vyplnit poptávku na webu Energamo.com. Budeme od vás potřebovat adresu domu a spotřebu elektrické energie vaší domácnosti. Na satelitních snímcích si najdeme na dálku váš dům a zjistíme základní informace o vaší střeše. Kromě toho je pro nás důležité vědět i to, zda máte doma nějaký energeticky náročný spotřebič, například tepelné čerpadlo. Pokud se budeme potřebovat na cokoliv zeptat, napíšeme vám email. Reagujeme pružně – aktuálně jsme schopni vaši poptávku zpracovat do 24 hodin.

Když mají naši specialisté veškeré informace, připraví vám tzv. indikativní nabídku. Jedná se o orientační nabídku, která vám ale řekne to, co vás nejvíce zajímá – kolik vás to bude zhruba stát a jakou fotovoltaiku na klíč vám naši specialisté doporučují.

Při technické obhlídce vašeho domu se proletíme i s dronem

Pokud vás indikativní nabídka osloví, pokračujeme směle dál. Vydáme se k vám na technickou obhlídku objektu, při které už jde „do tuhého“. Fotíme o sto šest, dokonce se nad vaší střechou proletíme dronem, abychom měli jasnou představu o tom, co vše na střeše je a není. Také si ověříme „cesty ze střechy“ pro potřebná vedení. Na základě této technické obhlídky můžeme například určit i to, kolik fotovoltaických panelů se na vaši střechu vejde.

Do 30 dní získáme „požehnání“ od distributora

V této chvíli už máme všichni všechny informace. Vy i my. Proto nám nic nebrání v podepsání smlouvy o dílo. Jakmile máme spolupráci smluvně ošetřenou, pokračujeme v práci. Na základě plné moci za vás podáváme žádost o rezervaci výkonu u příslušného distributora energie a ten má 30 dní na to, aby vyhotovil smlouvu o připojení.

Instalace fotovoltaiky na klíč zabere jen 2 dny

Jakmile máme v ruce „požehnání“ od distributora, čeká nás instalace. Samotná instalace nám zabere, pokud se nevyskytnou žádné překážky, 2 dny! Rychlé, že? Ale je to opravdu tak. Dokonce, i když vyvstane nějaký zádrhel, dokážeme reagovat velmi pružně. Rozhodně se nemusíte bát, že bychom u vás na střeše „ordinovali“ několik týdnů.

Když je fotovoltaická elektrárna nainstalována, musí celé dílo opět „posvětit“ distributor. Proto podáme žádost o první paralelní připojení. Distributor má 30 dní na to, aby k vám vyslal svého technika k provedení zkoušek elektrárny. Technik důkladně prohlédne celé zařízení. Jeho úkolem je přitom případně upozornit na možné vady a nedodělky. My jsme při zkouškách přítomni a vše řešíme. Rozhodně vás v žádné fázi realizace FVE nenecháme na holičkách. Za přítomnosti technika distributora je provedeno spuštění elektrárny.

Povolení od stavebního úřadu běžně nepotřebujete

Možná vás napadá: „A co povolení od stavebního úřadu? Potřebuji ho?“ Běžně u rodinných domů instalujeme fotovoltaické elektrárny s výkonem do 10 kWp – jedná se totiž i o jednu z podmínek programu Nová zelená úsporám. Povolení stavebního úřadu je nutné jen u instalace FVE s výkonem nad 20 kWp. Žádné povolení tedy zpravidla potřebovat nebudete.

Po instalaci a spuštění fotovoltaické elektrárny doplatíte cenu díla (první část je splatná po podpisu smlouvy o dílo), my dopracujeme projektovou dokumentaci a žádáme o dotaci z programu Nová zelená úsporám u Státního fondu životního prostředí a její vyplacení.

Fotovoltaika na klíč a dotace: Jak to chodí?

Fond vyplácí příspěvky na fotovoltaické elektrárny zpravidla do 6 týdnů od doložení realizace. Příspěvky jsou vždy vypláceny „ex post“, tedy zpětně, a to bezhotovostním převodem na vámi uvedený bankovní účet. Fotovoltaika na klíč a proces její realizace – je to nyní srozumitelnější téma? Není to rozhodně žádná věda – zvláště, když máte po boku spolehlivého partnera, jako je Energamo. Ve světě fotovoltaických elektráren umíme chodit. I proto u nás nemáme čekací lhůty v řádu několika měsíců. Jednáme hned a děláme maximum pro to, abyste už do 3 měsíců využívali energii ze slunce!

;