Tel: +420 774 016 916

Řešíme

ENERGIE

za vás

Fotovoltaika na střechu

Jak poznat, jestli se vám fotovoltaika na střechu vejde?

Mnoho lidí se obávají, že se jim fotovoltaické panely na střechu nevejdou. Nebo že se jich tam vejde tak málo, že to ani nestojí za řeč. A naopak – někdo má pocit, že se mu na střechu vejde fotovoltaické veledílo a opak je pravdou. Jak to tedy je? Jak poznat, jestli se vám fotovoltaika na střechu vejde?

Střecha hraje klíčovou roli pro budoucí výkonnost fotovoltaického systému i pro návratnost vložené investice. Při obhlídce domu naši specialisté hodnotí hned několik věcí, důležitá je například:

·       Orientace střechy – nejraději vidíme střechy s jižní, jihovýchodní a jihozápadní orientací. Na severně orientované střechy panely raději neinstalujeme. Jejich výkon by byl tak nízký, že by se návratnost do fotovoltaického systému dramaticky prodloužila.

·       Sklon panelů – Ideální stav je, když na panely dopadají sluneční paprsky kolmo.

·       Stíny – Na panely by neměly dopadat výrazné stíny, které vrhají vysoké stromy, okolní budovy, komíny či sloupy vysokého napětí. Malý stín nevadí, ale velký zbytečně snižuje výkon fotovoltaického systému.

·       Překážky na střeše – Instalaci fotovoltaických panelů brání nejrůznější komíny, satelity, výduchy či střešní okna. Sami tyto překážky na své střeše hledat nemusíte. Vaši střechu zkontroluje náš specialista při technické obhlídce objektu.

Pokud máte pocit, že se vám na střechu nevejde dost fotovoltaických panelů, nezoufejte. Nic není ztraceno. Naši specialisté umí najít řešení i tam, kde ho laik na první pohled nevidí. Fotovoltaické panely lze umístit například i na garáže, kůlny či podobné objekty.

;