Tel: +420 774 016 916

Řešíme

ENERGIE

za vás

Návratnost

Návratnost fotovoltaiky: co ji ovlivňuje?

Investice do fotovoltaiky je investicí do budoucnosti. Určitě vás ale zajímá, kdy se vám tato investice vrátí. Pojďme se pobavit o návratnosti investice do fotovoltaiky. Návratnost fotovoltaiky závisí na několika faktorech. Rozhoduje například:

Velikost a výkon fotovoltaického systému: Větší a výkonnější systémy mají obvykle větší počáteční náklady, ale mohou v dlouhodobém horizontu přinést vyšší úspory a návratnost investice. Fotovoltaiku na míru tak, aby pokryla potřeby vaší domácnosti a vystačila vám přesně tak akorát, vám navrhnou naši specialisté. I proto jsme při úvodních schůzkách velmi důkladní a zjišťujeme vše potřebné.

Cena elektřiny: Čím vyšší jsou ceny elektřiny, tím rychleji se může investice do fotovoltaiky vrátit. To je logické – je to ale faktor, který se nedá, zvláště v současné době, příliš předvídat.

Umístění a orientace fotovoltaického systému: Umístění a orientace fotovoltaických panelů jsou klíčové pro dosažení co nejvyššího výkonu. Pokud je systém umístěn na správném místě s optimální orientací, může to vést k většímu výkonu a tím i k rychlejší návratnosti investice.

Ideální je, když na fotovoltaické panely dopadají sluneční paprsky kolmo a když jim nic nestíní. Při optimální situaci a teplotě okolo 25 stupňů dopadá na metr čtvereční plochy maximálně tisíc wattů. Co se týče orientace střechy, ideální je, pokud lze fotovoltaické panely instalovat na střechy s orientací na jihovýchod, jihozápad a jih. Poradíme si i s dalšími světovými stranami, ale sever není zrovna „to pravé ořechové“.

Výše dotace: O návratnosti investice do fotovoltaiky zcela logicky rozhoduje i to, jak vysoká samotná investice je. Pokud vám ji pomůžeme elegantně snížit poměrně vysokou dotací, logicky se zkrátí i návratnost. Naši specialisté si udržují přehled o tom, jaké dotační programy jsou zrovna vypsané, a proto se na ně můžete 100% spolehnout v tom, že vám pomohou vybrat ten správný a navíc vše vyřídí.

Financování: Věděli jste, že v Energamo vám pomůžeme i s financováním vaší vlastní fotovoltaiky? Způsob financování má vliv na návratnost investice. Pokud fotovoltaický systém financujete z úvěru s vysokými úrokovými sazbami, může to zvýšit náklady a prodloužit dobu návratnosti.

;