Tel: +420 774 016 916

Řešíme

ENERGIE

za vás

Vyplatí se fotovoltaika?

Vyplatí se fotovoltaika zrovna vaší domácnosti? To vám pomohou zjistit naši specialisté už při úvodní konzultaci. Ačkoliv je fotovoltaika v současné době jednou z nejoblíbenějších metod, jak vyrábět elektrickou energii z obnovitelných zdrojů, nelze samozřejmě říct se 100% jistotou, že se vyplatí každému. Naši specialisté se ale soustředí na to, aby vám navrhli vždy fotovoltaický systém na míru tak, aby co nejefektivněji pokryl potřeby vaší domácnosti.

Co ovlivňuje návratnost fotovoltaiky?

Pokud vás zajímá, jestli se vám fotovoltaika vyplatí, zaměřte se na návratnost fotovoltaiky, které jsme se na našemu webu už také věnovali.

Obecně se dá říct, že pokud žijete v oblasti s vysokým počtem slunečných dnů, máte velkou spotřebu elektřiny a ceny elektřiny jsou vysoké, je pro vás vhodné o vlastní fotovoltaice uvažovat. Naši specialisté vám při technické obhlídce objektu pomohou zjistit, zda pro fotovoltaiku vytváří dobré podmínky i váš dům samotný. Důležitá je nejen orientace střechy, ale i to, zda by fotovoltaickým panelům nic nebránilo – může se jednat jak o překážky na střeše (komíny, střešní okna aj.), tak o stíny.

Ale nebojte – nenecháme vás na holičkách. To, zda se vám fotovoltaika vyplatí, kolik vás bude stát a kolik vám přispěje stát, vám pomůžeme zjistit.

;