Tel: +420 774 016 916

Řešíme

ENERGIE

za vás

Zvýhodněný úvěr na fotovoltaickou elektrárnu – od ledna nové podmínky

Zájem o fotovoltaické elektrárny neustává. Podle ministra životního prostředí by od příštího roku mohly další vlnu solárního boomu podpořit i nové možnosti financování. Zvýhodněný úvěr na fotovoltaickou elektrárnu bude určen na projekty, na které je možné čerpat dotaci z programu Nová zelená úsporám.

Fotovoltaika nebude jen pro ty, co mají našetřeno

Nyní je dotace na fotovoltaiku poskytovaná ex post – to znamená, že projekt je proplácen až po dokončení. Taková situace má jedno významné minus – pořízení vlastní fotovoltaické elektrárny je umožněné těm, kteří mají našetřené statisíce.

Zvýhodněný úvěr na fotovoltaickou elektrárnu už od ledna

Od ledna 2024 by se situace mohla změnit. Dle ministra Hladíka se stavební spořitelny zavázaly k tomu, že budou poskytovat úvěry, ve kterých už budou počítat s dotací. V praxi by to pak vypadalo například tak, že pokud by měl někdo v plánu realizovat fotovoltaickou elektrárnu v celkové hodnotě 800 000 Kč, na kterou by měl dostat dotaci v hodnotě 400 000 Kč, stavební spořitelna mu poskytne půjčku rovnou na zbývající částku. Dotace by se pak měla převést přímo spořitelně.

Bude pro vás zvýhodněný úvěr vítanou změnou? Chystáte se realizovat vlastní fotovoltaiku? Nenechávejte plánování na poslední chvíli a poraďte se s našimi specialisty s předstihem.

Zdroj: Solární novinky

;