Tel: +420 774 016 916

Řešíme

ENERGIE

za vás

Co je hybridní fotovoltaická elektrárna?

Hybridní fotovoltaická elektrárna kombinuje využívání solární energie s účinnou zálohou, čímž umožňuje trvale udržitelný a spolehlivý zdroj elektřiny. Základním principem hybridní fotovoltaické elektrárny je využití veškeré vyrobené energie na místě – přebytky nepřetékají do sítě. Připomíná vám to solární ostrovní systém? Je zde ale rozdíl – dům či jiný objekt, který využívá k výrobě energie hybridní FVE, je připojený k distribuční síti a odebírá z ní elektřinu, když ji slunce nedodává dostatek.

Čím se liší hybridní fotovoltaická elektrárna?

Hybridní systémy umožňují lépe využít sluneční energii, protože nadbytečná energie není ztracena, ale ukládána pro pozdější využití. Hlavním cílem je maximalizovat využití sluneční energie a zároveň zaručit nepřetržitý dodávku elektřiny i v dobách, kdy slunce nesvítí. Tato kombinace umožňuje využít zelenou energii efektivněji a eliminovat závislost na konvenčních zdrojích.

Výhodou pro uživatele je například i to, že při realizaci hybridní fotovoltaické elektrárny není nutné čekat na připojení k distribuční síti. Ekonomiku tohoto systému může však pro někoho zhoršovat to, že do distribuční sítě nelze prodávat přebytky. Největší výhodou hybridních systémů je ovšem úplná energetická soběstačnost a nezávislost, kterou hybridní fotovoltaická elektrárna svým majitelům přináší.

;